Європарламент запропонував доплачувати країнам за відмову від смертної кари

Депутати Європарламенту запропонували винагороджувати за відмову від смертної кари ті країни, що розвиваються, які отримують допомогу за «угодою Котону». Проте вона закінчується у 2020 році.

Зі всіх європейських країн тільки Білорусь практикує таке покарання. Утім, і громадяни Євросоюзу можуть бути засуджені до найвищої або виняткової міри покарання.

Таке сталося з Хоакіном Мартінесом. Унаслідок судової помилки цей іспанський бізнесмен провів 3 роки в камері смертників у американському штаті Флорида. Під міжнародним тиском його справу переглянули, і він був звільнений, пише Euronews.

52 держави практикують позбавлення людей життя за тяжкі злочини. Найбільше відповідних статей у Китаї, до них належать і такі провини, як підроблення грошей та браконьєрство.

На 7-му всесвітньому конгресі проти смертної кари в Брюсселі депутати Європарламенту запропонували винагороджувати за її відміну ті країни, що розвиваються, які отримують допомогу за «угодою Котону». Цей документ був підписаний у червні 2002 року в Котону (Бенін) між Європейським Союзом і АКТ (країнами Африки, Карибського басейну й Тихого океану). Договір покликаний сприяти економічному, культурному та соціальному розвитку останніх.

При такому заохоченні майже 80% країн Африки погодилися скасувати смертну кару або запровадити на неї мораторій.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone