ІМІ вимагає розслідувати напади правоохоронців на журналістів біля Верховної Ради

Інститут масової інформації вважає неприпустимою ситуацію з нападами на журналістів з боку співробітників поліції спецпризначення, яка склалася при розгоні наметового містечка у Києві під Верховною Радою 3 березня.

Повідомляє Центр інформації про права людини.

Так, в організації зазначають, що правоохоронці застосували проти Сергія Нужненка з Радіо Свобода та Влада Красинського з видання “Інсайдер” газовий балончик та силою виштовхували з периметру.  Богдану Кутєпову з “Громадського” попри наявність жилету з написом “Преса” один з правоохоронців, що був без розпізнавальних знаків, наніс удар по нозі та перешкоджав здійснювати зйомку. Деякі силовики, задіяні в цих інцидентах, бачили, що перед ними люди з камерами і журналістськими посвідченнями.

“ІМІ вимагає від правоохоронних органів негайно розслідувати і притягнути до відповідальності всіх винних осіб. Нагадаємо, що жоден співробітник правоохоронних органів, який нападав на журналістів минулого року (ІМІ зафіксував 6 таких випадків), так і не поніс покарання”, – наголошують автори заяви.

Також ІМІ звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою змінити систему ідентифікації спецпризначенців, які працюють на масових заходах. Зараз ідентифікаційні номери не є індивідуальними, вони нанесені на нижню потиличну частину шоломів, що ускладнює встановлення винних у правопорушеннях. Запровадження видимої індивідуальної ідентифікації допоможе уникнути таких інцидентів у майбутньому.

Як повідомляє ІМІ, прокуратура міста Києва розпочала кримінальне провадження за фактом можливого умисного перешкоджання працівником поліції професійній діяльності журналіста Радіо Свобода під Верховною Радою в Києві.

3 березня під Верховною Радою відбулися сутички між мітингувальниками та поліцією. Згідно з рішенням суду, поліція мала проводити слідчі дії у наметовому містечку, однак протестувальники почали чинити опір.  Через зіткнення під Радою постраждали 11 активістів та 7 поліцейських. Поліція затримала 111 осіб, до вечора усіх затриманих відпустили.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone