Інфографіка. Україна на 130 місці в рейтингу сприйняття корупції

У 2015 році Україна піднялася у світовому рейтингу сприйняття корупції CPI і зайняла 130-е місце з 168. Про це свідчать дані дослідження Bertelsmann Foundation Transformation Index, повідомляє офіційний сайт Transparency International.

За рік Україна заробила всього один додатковий бал і досягла результату 27 балів зі 100 можливих. Крім того, наголошується, що в минулому році наша країна була на 142-му місці з 175.

«Отримати підвищення рейтингу цього року Україні вдалося завдяки більш критичному ставленню суспільства до корупціонерів», – говориться в дослідженні.

корупція, індекс сприйняття корупції

Незважаючи на те, що проблема корупції як і раніше залишається актуальною у всьому світі, число країн, які поліпшили свої показники за 2015 рік, перевищила кількість держав, чиї позиції погіршилися. В цілому, дві третини з 168 країн отримали менше 50 балів за шкалою від 0 (украй високий рівень корупції згідно сприйняття) до 100 балів (вкрай низький рівень корупції згідно сприйняття).

«У таких країнах як Гватемала, Шрі-Ланка і Гана громадянські активісти як в групах, так і поодинці, доклали багато зусиль для вигнання корупціонерів і тим самим показали суспільству переконливий приклад, покликаний надихнути інших на рішучі дії в 2016 році», – відзначили в Transparency International.

Трійкою лідерів у світовому антикорупційному рейтингу стали Данія, Фінляндія і Швеція з 91, 90 і 89 балами відповідно. Самими корупційними країнами світу є Північна Корея та Сомалі з 8 балами.

 

Джерело: Transparency International Україна

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone