Інфографіка: зарплати міністрів і чиновників

Стало відомо, скільки заробляють міністри і українські чиновники першого ешелону.

Офіційна зарплата глави держави Петра Порошенка, за даними прес-служби АП, становить 9 296 грн (нагадаємо, офіційна зарплата В.Януковича у 2011 році становила 19 872 грн, тобто ставка була зрізана більш ніж удвічі). Цікаво, що оклад глави президентської адміністрації Бориса Ложкіна в півтора рази вище зарплати боса і становить 15 758 грн. Однак зрозуміло, що глава країни – дуже заможна людина і може собі дозволити і далі зрізати розмір заробітної плати. Згідно з його декларацією за 2014 рік, сума загального доходу Петра Олексійовича склала майже 369 млн грн.

Оклад прем’єра Арсенія Яценюка – 8 300 грн, а з вирахуванням податків ця сума становить 6 500 грн. Але глава уряду не приховує, що також забезпечений – згідно з його декларацією за 2014 рік, загальний дохід склав 1 147 352 грн. З них зарплати – всього 182 тис. грн, решту суми чиновник зібрав завдяки дивідендам.

До 1 грудня минулого року в урядовців оклад становив 6 109 грн, а після всіх податкових відрахувань на руки міністри отримували 4 784 грн чистого ставки, правда, не враховуючи всілякі премії та надбавки, які іноді перевищували розмір окладу. В останній місяць зими Кабмін підвищив зарплати: тепер ставка міністра становить 7 636 грн, а чистими міністри одержують 5 980 грн 13 коп.

Але в лютому 2015 го уряд видав постанову, згідно з яким заробітна плата міністрів виключає всілякі премії та надбавки, і чиновники зобов’язані сидіти на «голому» окладі. До цього одна з найбільших зарплат була у глави МВС Арсена Авакова: з урахуванням надбавки за вислугу років, особливий характер роботи та інтенсивність праці тощо. Він отримував більше 13 тис. грн на місяць.

зп_власть

А ось розкривати зарплату глави Нацбанку Валерії Гонтаревої у відомстві не поспішають. У НБУ повідомили, що розмір оплати праці їх працівників залежить від складності та обсягів роботи.

Найвищі зарплати серед держчиновників отримують реформатори. Так, глава Нацполіціі Хатія Деканоїдзе має ставку в 40 тис. грн, і, за словами глави МВС, з урахуванням всіх доплат ця сума збільшується більш ніж в два рази і становить 98 тис. грн.

Глава Національного антикорупційного бюро Артем Ситник в інтерв’ю ЗМІ сам розкрив свій дохід: «Зарплата моя складає 70 тисяч грн». Не приховує свого окладу і глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв26 тис. грн.

 

Джерело: Економічні вісті

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone