Інфографіка. Зниклих безвісти на Донбасі військових і цивільних – майже тисяча

Волонтери та спецслужба розповіли як шукають зниклих безвісти.

Напередодні другої річниці з дня початку боїв на Донбасі Нацгвардія озвучила число своїх бійців, зниклих безвісти – 24 людини. Про це повідомив начальник однієї зі служб в НГУ Валерій Шандурська.

Сегодня” з’ясувала, скількох бійців інших підрозділів країни розшукують як безвісти зниклих і які цифри другої річниці війни в цілому (див. інфографіку).

Инфографика_Донбасс

Офіційні дані військових та волонтерів істотно різняться: якщо в Генштабі наприкінці минулого року заявили, що безвісти зниклими вважаються трохи більше 270 бійців, то на одному з волонтерських інтернет-ресурсів розміщено 398 анкет бійців з описом обставин їх зникнення.

Але, як пояснив нам голова пошукового руху Ярослав Жилкін, похибу варто шукати в даних волонтерів. “Якщо людина знайшлася, то буває, що ні вона, ні її рідні не передзвонюють пошуковикам з проханням видалити анкету. За моїми даними, число безвісти зниклих зараз приблизно таке, як озвучують військові“, – сказав нам Жилкін.

І представники Генштабу ЗСУ, і волонтери нам розповіли, що за неповних два роки відбулося багато випадків, коли без вісті зниклі бійці раптово поверталися додому. “Нам відомі випадки, коли на самому початку боїв формування “республік” збивали наші літаки. Але місцеві жителі ховали наших льотчиків у себе, допомагали їм одужати, а після допомагали дістатися до своїх“, – розповів нам спікер Генштабу Владислав Селезньов.

А волонтери додають: після Іловайського котла добровольці навідувалися до місцевих жителів, і ті таємно передавали їм поранених українських бійців. “Місцеві, ризикуючи, ховали бійців, перев’язували рани, годували, а найголовніше – допомагали вижити тим, хто вважався безвісти зниклим“, – розповіли нам волонтери.

Український боєць Вадим Долгорук, який значився зниклим безвісти, розповів нам, що, поки перебував у полоні, йому вдалося повідомити мамі, що насправді він живий:

Я значився зниклим. Вдома, звісно, хвилювалися. Коли я потрапив у полон, мені дали телефон, я сказав лише три слова: “Мам, я живий”, після цього телефон у мене забрали.

У СБУ нам повідомили, що в списках безвісти зниклих зараз числиться 762 людини – військових і цивільних.

Ми не ділимо людей на військових і невійськових. Є надія, що серед них є живі, але з кожним днем знаходити їх важче, а шансів знайти їх живими – менше. Але були й унікальні випадки, – розповів нам парламентер Центру сприяння звільнення заручників при СБУ Юрій Тандит. – Наприклад, у дні, коли стався віроломний обстріл наших позицій з реактивних установок з боку РФ більше року тому, велика група бійців, рятуючи свої життя, зайшла на територію Росії. Кількох людей ми звідти вже забрали, але припускаємо, що там ще знаходяться багато наших. З тих пір пройшло багато часу, але ми голосно заявляємо, що ці бійці живі“.

У Нацгвардії також розповідають про дивовижні випадки, коли бійці, які раніше числилися загиблими, виявлялися живими:

Одним з таких “чудово воскреслих” виявився боєць Журавльов – один з чоловіків, що встановлювали прапор України над Слов’янською мерією.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone