Кабмін планує легалізацію одностатевих цивільних шлюбів

Планом дій по реалізації Національної стратегії в області прав людини на період до 2020 року, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.11.2015 №1393-р, планується до II кварталу 2017 року розробити законопроект про легалізацію зареєстрованого цивільного партнерства – для різностатевих і одностатевих пар.

Законопроект буде враховувати майнові і немайнові права, зокрема, власності та отримання майна на спадщину, утримання одного партнера іншим в разі непрацездатності, а також конституційне право не свідчити проти свого партнера.

Крім того, в IV кварталі 2016 року заплановано скасувати заборону з усиновлення детей трансгендерними людьми, ВІЛ-позитивними людьми, людьми з інвалідністю. Для цього необхідно внести зміни до Переліку захворювань, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем.

Прийняття зазначених змін передбачено в рамках реалізації п.105 «Забезпечення комплексності та узгодженості законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації, впровадження відповідних і своєчасних позитивних дій на національному та місцевому рівні у сфері запобігання та протидії дискримінації, забезпечення ефективного та своєчасного реагування держави на нові виклики».

 

Джерело: ЮрЛіга

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone