Кабмін пропонує обмежити право на страйк

Верховній Раді України пропонують заборонити проведення страйку в умовах, якщо припинення працівниками роботи створює загрозу національній безпеці.

Відповідну пропозицію містить урядовий проект Закону від 23.02.2016 №4133Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення реалізації конституційного права людини на страйк“.

Зокрема, законопроектом передбачається, що страйк на підприємствах транспорту застосовується у відповідності до законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Головною метою проекту є приведення законодавчих актів у відповідність до вимог Конвенції та практики Європейського суду, для виконання рішення Європейського суду у справі «Веніамін Тимошенко та інші проти України».

На думку авторів законодавчої ініціативи, прийняття акта призведе до попереджень подальших порушень прав осіб на свободу об’єднання, щоб уникнути надмірних витрат державного бюджету на виплату справедливої ​​компенсації у випадку констатації Європейським судом порушень в аналогічних справах, усунення підстав для надходження до Європейського суду аналогічних заяв проти України і забезпечення належної звітності перед Комітетом міністрів Ради Європи.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone