Кабмін затвердив стратегію інформування громадян про їхні права

Кабінет Міністрів України затвердив стратегію інформування громадян про гарантовані їм Конституцією і законами України права на період до 2019 року.

Про це повідомляє Центр інформації про права людини.

За розпорядженням №1012 від 20 грудня 2017 року, опублікованим на сайті уряду в середині січня 2018 року, стратегія прийнята з метою формування правової культури і правової свідомості в суспільстві, підвищення рівня знань громадян про гарантовані їм Конституцією і законами України прав в різних сферах життя, реалізації та захисту таких прав.

Результатом реалізації стратегії є впровадження системного підходу до підвищення рівня правової культури як окремих громадян, так і суспільства загалом, формування у громадян поваги до права, гуманістичних правових ідей, загальнолюдських та національних правових цінностей, подолання правового нігілізму, визначення дієвого механізму підвищення рівня правової обізнаності населення, сприяння забезпеченню вільного доступу громадян до правосуддя.

За даними дослідження, українці цінують свої права і свободи, хоча погано орієнтуються у змісті і походженні прав людини, сутності правових механізмів, а також назагал демонструють досить низьку готовність до активних дій задля відстоювання власних прав.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone