Касаційний суд скасував вирок Колмогорову і звільнив його з-під варти

Вищий спеціальний суд з розгляду кримінальних і цивільних справ відправив на перегляд справу прикордонника Сергія Колмогорова, засудженого до 13 років ув’язнення за вбивство людини на посту у 2014 році. Колмогорова звільнили з-під варти в залі суду.

Таке рішення суд виніс 6 листопада, повідомляє Українська правда.

“Колегія суддів ухвалила: касаційну скаргу захисника задовольнити, вирок Приморського суду Маріуполя та ухвалу Апеляційного суду Донецької області щодо Колмогорова скасувати та призначити новий розгляд справи у суді першої інстанції. Колмогорова з-під варти звільнити”, –сказав головуючий суддя Станіслав Кравченко.

Суддя додав, що ухвала суду набуває сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.

“Проголошення повного тексту ухвали відбудеться у цей четвер о 9:15”, – сказав Кравченко.

Він додав, що у трагедії, під час якої загинула людина, треба ще розібратися.

“З приводу вашого звільнення, оскільки скасовано судове рішення, на підставі якого ви утримуєтесь під вартою, то ви сьогодні звільняєтесь з-під варти. І вже компетенція, чи буде вам обиратися на час розгляду справи запобіжний захід, це буде компетенція суду першої інстанції”, – підсумував суддя.

Як відомо, 15 листопада 2016 року Приморський райсуд Маріуполя засудив до 13 років в’язниці прикордонника Колмогорова.

Суд визнав, що увечері 7 вересня 2014 року обвинувачений умисно розстріляв з автомата автомобіль Skoda на околиці Маріуполя, що спричинило загибель 30-річної пасажирки – жительки Донецька.

Колмогоров стверджує, що виконував наказ начальства про зупинку підозрілого автомобіля, який не реагував на вимоги правоохоронців.

6 листопада 2017 року Вищий спецсуд почав розглядати касацію на даний вирок.

Захист засудженого просив колегію Вищого спецсуду з розгляду кримінальних і цивільних справ припинити провадження у справі прикордонника Сергія Колмогорова в зв’язку з недоведеністю провини і звільнити його в залі суду.

Адвокати наголошують, що Колмогорова “призначили винним”, оскільки стріляли мінімум четверо військовослужбовців, судячи з типів отворів на обстріляному автомобілі, проте “ніяких претензій до тих, хто стріляв, немає”.

За словами захисників, не доведено, що саме Колмогоров застрелив пасажирку обстріляного автомобіля, оскільки немає кулі, що стала причиною смерті жінки.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська заявила, що під час засудження права прикордонника Сергія Колмогорова були порушенні.

Зокрема, вона вважає невмотивованим рішення Приморського райсуду проводити розгляд справи прикордонника в закритому режимі.

Також Лутковська наголошує, що суди першої та апеляційної інстанції не викликали і не допитали низку свідків сторони захисту.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone