Кількість необхідних документів для землеустрою скоротять

Визначення меж громад вимагатиме менше «паперів» — паралельне розроблення дублюючої містобудівної та землевпорядної документації буде скасовано.

Верховна Рада прийняла відповідний проект Закону № 2280 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель», передає “Закон і Бізнес”.

Цим документом передбачається врегулювати питання комплексного просторового планування територій громад, що скасовує необхідність розроблення декількох, споріднених за змістом, видів документації.

На сьогодні система просторового планування вимагає паралельного розроблення містобудівної та землевпорядної документації, яка значною мірою має спільний предмет регулювання. У свою чергу, така розробка пов’язана з проведенням значного об’єму топографо-геодезичних та картографічних робіт.

Законопроектом пропонується внести зміни до Земельного і Водного кодексів, законів України «Про землеустрій», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про Державний земельний кадастр», «Про відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності», «Про місцеве самоврядування в Україні».

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone