Колекторам заборонять підвищувати голос на боржників, — ухвалено проект

Вибивати борги з використанням нецензурної лексики, ображати боржника, його представників або членів сімей, та навіть використовувати грубий тон під час розмови, – усе це невдовзі може бути заборонено на законодавчому рівні.

Верховна Рада ухвалила в першому читанні відповідний проект Закону № 2133 «Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності», передає «Закон і Бізнес».

Документ пропонує заборонити колекторам:

– здійснювати дії, що посягають на права, свободи та власність фізичних осіб, а також ставлять під загрозу їх життя та здоров’я, честь, гідність і ділову репутацію, використовувати силу, насильство, погрози, образи особистої гідності стосовно боржника, його представника та членів сім’ї боржника;

– використовувати вульгарну або нецензурну лексику, грубий тон розмови;

– використовувати будь-які інші засоби, які мають характер залякування;

– умисно надавати боржнику неправдиву інформацію, що стосується простроченої заборгованості;

– надавати неправдиву інформацію про свій статус, кваліфікацію або професійні повноваження;

– висловлювати у будь-який спосіб погрози щодо здійснення противоправних дій, що мають на меті порушити право власності на майно боржника.

Згідно з проектом, дозволеними діями під час здійснення колекторської діяльності будуть лише усна чи письмова взаємодія з боржником, проведення телефонних переговорів, надсилання письмових повідомлень, повідомлення боржника про наявність заборгованості за допомогою автоінформатора.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone