Колектори не повинні нагадувати хворим боржникам про гроші (проект)

Вибивати гроші з боржників потрібно з повагою до їхньої гідності та приватного життя. А якщо боржник захворів, то взагалі не слід турбувати людину питаннями про повернення коштів.

Розповідає “Закон і Бізнес”.

Проект закону «Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності» (№2133) розроблений групою нардепів із фракції БЮТ.

Вони занепокоєні неврегульованістю колекторської діяльності в Україні. Адже сьогодні послуги з повернення боргів надають понад 200 суб’єктів підприємництва. І нині, за твердженням авторів проекту, колекторська діяльність тісно межує із кримінально караними діяннями разом з іншими порушеннями законодавства.

Тому пропонується окремим законом установити обмеження на таку діяльність. Цей перелік займає чверть проекту і містить 21 пункт та інші обставини, що унеможливлюють контакти колектора та боржника. Наприклад, забороняється застосовувати будь-які методи, форми і засоби впливу на боржника, у тому числі законні, якщо той повідомить, що йому встановлена інвалідність І або ІІ групи, що він перебуває на лікарняному чи має довідку про інше якесь захворювання або просто не визнає боргу.

Є у проекті й цікаві пасажі. Наприклад, колектору забороняється збирати і використовувати персональні дані особи, включаючи місце її роботи та проживання. Водночас до початку взаємодії з боржником йому необхідно надати під розписку певні документи щодо своїх повноважень та заборгованості.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone