Комітет схвалив проект про відшкодування шкоди за житло, зруйноване під час АТО

Комітет ВР з питань будівництва та житлово-комунального господарства рекомендує прийняти за основу законопроект № 4301 про відшкодування шкоди за зруйноване (знищене) або пошкоджене приватне житло особам, приватне житло або приватні домогосподарства яких були пошкоджені (зруйновані) під час проведення АТО.

Законопроектом передбачено здійснення компенсаційних виплат населенню для часткового відшкодування вартості будівництва та придбання житла замість знищеного, капітального та поточного ремонту пошкодженого житла, часткового відшкодування вартості зруйнованих або пошкоджених господарських приміщень, вартості майна, що перебувало в зруйнованих об’єктах, які не підлягають відновленню і не придатні для подальшого проживання.

Згідно з проектом Закону, відшкодування збитків здійснюється за рахунок держбюджету за результатами обстеження спеціально створеною комісією об’єктів, розташованих в населених пунктах Донецької і Луганської областей. Розмір збитків в грошовому еквіваленті визначається комісією в залежності від категорії пошкодження об’єкта житлового фонду.

Засоби для відшкодування можуть використовуватися виключно для будівництва або придбання житла, капітального або поточного ремонту.

На думку членів Комітету, прийняття цього законопроекту можливо при доопрацюванні до розгляду у другому читанні з урахуванням положень альтернативного законопроекту № 4301-1 про відшкодування збитків, заподіяних житлу населення внаслідок проведення АТО.

 

Джерело: ЛігаЗакон

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone