Комітет з питань свободи слова визнав незаконним переслідування Шустера Фіскальною службою

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики прийняв рішення звернутися до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана і спікера парламенту Андрія Парубія щодо ситуації, яка склалася навколо “Савік Шустер Студія”.

Засідання відбулося у відповідь на скаргу компанії Шустера на тиск з боку Державної фіскальної служби і неправомірність її дій. Члени комітету побачили в дії фіскалів ознаки незаконного переслідування незалежного ЗМІ, в зв’язку з чим прийняли одноголосне рішення розглянути ситуацію на рівні прем’єр-міністра.

“Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики вважає доречним звернутися до прем’єр-міністра України щодо ігнорування засідання комітету Насировим, щодо ознак його можливих порушень законодавства України та тиску на незалежний засіб масової інформації “СавікШустерСтудія” з пропозицією розглянути це на рівні прем’єр-міністра”, – заявила голова комітету, народний депутат від “Народного фронту” Вікторія Сюмар, зачитуючи резолюцію.

Крім того, під час засідання було прийнято рішення звернутися до голови ВР Андрія Парубія з пропозицією організувати звіт Романа Насирова в парламенті.

“І третє рішення – провести комітетські слухання щодо порушень Державної фіскальної служби і її рішень щодо ЗМІ. Безсумнівно, комітет з питань свободи слова та інформаційної політики бачить в цьому тиск з боку конкретного органу, що є неприпустимим і небезпечним для ситуації зі свободою слова в Україні”, – резюмувала Сюмар.

Нагадаємо, восени 2015 року в ТОВ «СавікШустерСтудія» відбулася податкова перевірка, в результаті якої студії були вручені податкові рішення-повідомлення на загальну суму більш як 13 млн гривень. У січні 2016 року Савік Шустер повідомив про відкриття кримінальної справи стосовно нього. Сам Шустер називає те, що відбувається, політичним замовленням.

 

Джерело: Лівий берег

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone