«Комп’ютерний суддя» передбачає рішення ЄСПЛ з точністю до 79%

«Комп’ютерний суддя» може передбачати рішення Європейського суду з прав людини з точністю до 79%. Робот уміє аналізувати й моральний бік.

Вчені з Університетського коледжу Лондона та Університету Шеффілда створили «комп’ютерного суддю», який може передбачати рішення Європейського суду з прав людини з точністю до 79%. Про це повідомляє The Daily Telegraph.

Розроблений алгоритм бере до уваги не тільки законні докази, а й моральний бік. «Комп’ютерний суддя» аналізує текст справи, використовуючи «алгоритм машинного навчання».

Науковці не розглядають винахід як заміну суддів чи адвокатів, але вважають його корисним для швидкого виявлення закономірностей у прийнятті судових рішень.

«Це може бути цінним інструментом для визначення справ, у яких є порушення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод», — зазначено в повідомленні.

Для розроблення алгоритму команда дозволила «комп’ютерному судді» просканувати опубліковані рішення у 584 справах щодо катувань, приниження гідності та справедливих суддів: «електронний служитель Феміди» встановив вердикти з точністю 79%.

Зауважимо: вчені встановили, що рішення ЄСПЛ часто базуються на моральних аспектах, а не правових аргументах.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone