Конфлікт інтересів: яка відповідальність передбачена

За порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів передбачено штрафи від 3 до 7 тисяч гривень.

Як пояснили у прес-службі Управління Держпраці у Хмельницькій області, відповідно до ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів — тягне за собою накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 3 400 грн), передає «ЗіБ».

Вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів передбачають штраф від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 6 800 грн).

Повторне правопорушення протягом року передбачає накладення штрафу від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік (до 13 600 грн).

У Держпраці нагадали, що під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone