Конституційний суд відкрив провадження за поданням щодо незаконності позбавлення чорнобильців гарантій і пільг

Напередодні 30-ї річниці аварії на ЧАЕС Конституційний суд України відкрив провадження за поданням народних депутатів, ініційоване громадськими організаціями чорнобильців, в якому оскаржується законність позбавлення законних гарантій і пільг ліквідаторів і постраждалих від аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Про це повідомила народний депутат від Опозиційного блоку, опозиційний віце-прем’єр-міністр з соціальної політики і пенсійної реформи Наталія Королевська.

«11 грудня, напередодні Дня ліквідатора, ми, разом з представниками організацій чорнобильців, подали подання до Конституційного суду України, в якому оскаржуємо законність позбавлення ряду державних гарантій і пільг героїв, які ціною власного здоров’я і життя врятували світ від наслідків ядерної аварії. Під цим поданням я зібрала підписи 50 народних депутатів від різних партій, які, незважаючи на наші розбіжності в політичних поглядах, відкинули їх і змогли об’єднати свої зусилля для встановлення справедливості по відношенню до ліквідаторів та постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Рада повідомити, що ми зробили ще один крок до перемоги – КСУ відкрив провадження за нашим поданням, а ми почали підготовку до розгляду справи. Дуже символічно, що це сталося напередодні 30-ї річниці Аварії на ЧАЕС», – заявила Наталія Королевська.

За словами опозиційного віце-прем’єра, у чорнобильців відібрали пільги в частині права на оздоровлення, лікування та медикаменти. Також змінено порядок надання їм соціальних гарантій – введені суми, понад яку людина позбавляється належних їй компенсацій. Крім того, дітям чорнобильців скасували право на отримання безкоштовного харчування в школах.

«Сьогодні наше завдання не шукати винних у тому, що відбувається в країні. Оцінку їхнім діям дасть історія. Ми об’єднуємо зусилля всіх адекватних людей України для того, щоб запобігти наслідкам таких некомпетентних рішень і відновити в країні Соціальний мир. Кожен громадянин України, якому законодавчо гарантуються компенсації, захист і допомога, повинен отримувати її в той момент, коли цього потребує. Ми віримо в справедливе рішення суду, яке відновить соціальну справедливість. Майбутнє України в наших руках, і кожен з нас може внести свою невелику лепту в будівництво дійсно сильної і соціально-відповідальної країни», – зазначила Наталія Королевська.

 

Джерело: офіційний сайт ОБ

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone