Конституційний суд почав розгляд подання щодо оподаткування пенсій

Конституційний суд почав розгляд подання від Опозиційного блоку про незаконне оподаткування пенсій.

Про це заявив народний депутат від Опозиційного блоку Олександр Долженков.

Це той нонсенс, який був запропонований чинною владою, проголосований в 2014 році, і реформований в грудні 2015 року за назвою Податкова реформа. Йдеться про оподаткування пенсій. Це рішення є безпрецедентним для всього світу. Ніде в світі пенсії не оподатковуються“, – зазначив політик.

Долженко висловив упевненість, що “ці рішення будуть визнані неконституційними“.

Він підкреслив, що не можна утримувати податок з пенсій у людей, які пропрацювали 30-40 років і віддали частину свого життя служінню державі. “Адже пенсії виплачуються фактично з тих внесків, які люди вже виплачували зі своїх доходів. Це означає оподатковувати їх дохід двічі“, – пояснив народний депутат.

У той же час, Олександр Долженков звернув увагу, що багато представників коаліції гучно заявляли про те, що необхідно припинити оподаткування пенсій, але крім слів далі справа не пішла.

До цього поданням жоден представник фракції коаліції, або колишні члени коаліції, які сьогодні називають себе опозицією, не приєдналися. Тільки завдяки Опозиційному блоку і деяких позафракційних депутатів нам вдалося зібрати 48 голосів і все-таки внести це конституційне подання“, – додав парламентарій .

Олександр Долженков також підкреслив, що є всі правові підстави для визнання цього закону неконституційним. “І ми докладемо всіх зусиль, для того, щоб Конституційний Суд все-таки прислухався до наших доводів. Але в силу того, що на Конституційний Суд, швидше за все, буде чинитися серйозний політичний тиск, говорити про те, що наше конституційне подання буде схвалено, складно. Але хочеться вірити, що верховенство права переможе, і ми захистимо конституційні права пенсіонерів“, – підсумував політик.

 

Джерело: Сьогодні

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone