Контроль виконання Нацстратегії з прав людини посилять

Депутати обіцяють посилити парламентський контроль за тим, як уряд виконує Національну стратегію з прав людини.

Про це повідомляє Центр інформації про права людини.

Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Олександр Павліченко нагадав під час засідання, що уряд виконав лише 24% заходів Нацстратегії за 2,5 роки. Повністю не виконані понад 40% заходів.

За його словами, від невиконання Нацстратегії потерпають, зокрема, переселенці та громадяни України, які живуть на неконтрольованих Києву територіях.

“На сьогодні, зокрема, не існує адміністративної процедури з визнання актів цивільного стану, які мали місце на непідконтрольній Україні території, є дискримінаційні положення щодо зареєстрованих на непідконтрольних територіях людей… Навіть юристи , які зареєстровані там, так само знаходяться у складному становищі. Вони не можуть захистити свої права”, — каже Олександр Павліченко.

Він вказує на відсутність у виконавців Нацстратегії внутрішніх планів, як виконувати заходи ухваленого президентом документу. Також він шкодує, що виконавців не залучають до моніторингу його виконання. Це, за його оцінкою, не сприяє активності міністерств та відомств.

1 2

В УГСПЛ вважають, що потрібно актуалізувати План дій стратегії до сьогоднішніх потреб у ситуаціях з порушеннями прав людини та надіслати виконавцям запити, які мають розкрити, які у них є внутрішні розпорядчі документів стосовно виконання Плану дій.

Комітет з прав людини погодився провести комітетські слухання, де проаналізують за участі міністерств та відомств, чому не виконується Нацстратегія. Комітетські слухання зобов’язують керівників урядового органу бути присутнім.

Очільник парламентської робочої групи з питань контролю за виконанням Нацстратегії з прав людини Валерій Пацкан заявив, якщо уряд надалі ігноруватиме Нацстратегію, у Верховній Раді відбудуться парламентські слухання.

“Я би дуже хотів, щоб ця стратегія не була на папері, а щоб вона реально виконувалась і дотримувались права людини у кожній сфері. Повірте мені, ми будемо робити максимум, що залежить від нашої робочої групи, щоб на 100% був парламентський та громадський контроль”, — сказав народний депутат від БПП Валерій Пацкан.

Генеральний директор новоствореного у Міністерстві юстиції Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Владислав Власюк повідомив, що його команда долучається до моніторингу Нацстратегії. За його словами, завдання Директорату формувати державну політику. Це також має сприяти виконанню Нацстратегії.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone