Кожен десятий ув’язнений в Україні постійно почувається в небезпеці й може вдаватися до самоушкодження – дослідження

11,7 відсотка українських ув’язнених почуваються в надзвичайній небезпеці. Це призводить до постійного стресу і спроб самоушкодження.

Про це повідомив керівник Експертного центру з прав людини Юрій Бєлоусов під час презентації результатів дослідження “В’язниця очима в’язня”.

форбіден ту фобід,

“Майже кожен другий опитаний вважає, що на території закладу не має жодного абсолютно безпечного місця. Людина постійно перебуває в напруженні. В одній з колоній, де ми проводили інтерв’ю для дослідження, 70 в’язнів з 200 постійно здійснюють самоушкодження. Тобто люди ріжуть собі руки та шию, щоб вирватись з небезпечного середовища і потрапити до лікарні, де вони хоч на якийсь час можуть прийти до тями. Така ситуація відображає режим в установі та ставлення до в’язнів і має бути сигналом для адміністрації”, – каже він.

Однією з основних загроз своїй безпеці засуджені вважають інших в’язнів. За словами опитаних, конфліктна ситуація може відбутися в будь-який момент і треба постійно бути до цього готовим. Багато хто звертав увагу на ієрархію у в’язниці та необхідність поводитись згідно з неписаними правилами внутрішнього життя установи задля уникнення приниження та насильства з боку інших в’язнів.

Поширеним видом небезпеки для в’язнів є загроза здоров’ю внаслідок наявних захворювань, високого ризику заразитися від інших в’язнів або ж у зв’язку із неналежними умовами тримання, йдеться в дослідженні. Як загрозу для себе окремі засуджені згадували й персонал установи, а також жорсткі умови ізоляції та режиму.

Утім, близько половини опитаних в’язнів (56,7 відсотка) відповіли, що в цілому почувають себе у безпеці.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone