Кредитні спілки зможуть давати гроші фермерам і церквам

У кредитних спілок має відкритися друге дихання, аби задовольнити попит на дрібні позики, зокрема сільгоспвиробників. Але для цього потрібно суттєво змінити законодавство, що регулює діяльність цих фінансових установ.

Проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності кредитних спілок» (№9078) містить чимало новел, які, за задумом авторів, удосконалять принципи роботи зазначених неприбуткових організацій, нагляду за ними та механізми захисту їхніх членів.

Членами кредитних спілок, зокрема, зможуть стати фермерські господарства, профспілки й навіть релігійні організації. Відповідно, вони отримають доступ до кредитних ресурсів задля розвитку малого підприємництва, фермерства тощо.

Також упроваджується механізми саморегулювання діяльності спілок. Зокрема, щодо контролю за дотриманням етичних норм і правил поведінки, які затвердять відповідні самоврядні органи.

Для захисту вкладників пропонується передбачити можливість членства цих фінустанов у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб. Щоправда, тоді потрібне внесення змін до спеціального закону. Їх іще не запропоновано.

Як головну мету закону названо збільшення обсягів кредитування фізичних та окремих юридичних осіб. А от те, за рахунок чого ті ж неприбуткові організації повертатимуть позики, не згадується.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone