КСУ перейшов до розгляду закону про люстрацію в закритому режимі

Конституційний Суд України завершив усне слухання та перейшов до закритої частини розгляду справи щодо конституційності закону «Про очищення влади».

На закриту частину пленарного засідання вноситься проект рішення у справі, підготовлений суддями-доповідачами на основі матеріалів справи, досліджених Конституційним Судом у процесі розгляду.

Тривалість та кількість виступів суддів КСУ на закритій частині пленарного засідання не обмежується. Пропозиції та поправки суддів до проекту рішення у справі вносяться у письмовій формі, голосування по кожній з них проводиться окремо.

Обговорення та узгодження пропозицій і поправок до проекту рішення відбуватиметься у закритій частині на наступних пленарних засіданнях КСУ.

Нагадаємо, закон про очищення влади набув чинності у жовтні 2014 року. До КСУ надійшло два подання від Верховного Суду та одне подання від 47 народних депутатів щодо конституційності деяких положень закону про очищення влади. Згодом суд об’єднав три подання в одне провадження.

16 квітня 2015 року відбулися відкритті слухання КСУ у даному провадженні, які того ж дня були перенесені на невизначений термін у зв’язку з тим, що на розгляд до Верховної Ради були подані зміни до закону, які враховували критику Венеціанської комісії та суб’єктів подання до КСУ.

Наступне засідання КС з розгляду конституційності закону про люстрацію відбулося 23 жовтня 2015 року. Тоді народний депутат та автор законопроекту про люстрацію Єгор Соболєв разом із представником від Кабміну, директором Департаменту Мін’юсту Тетяною Козаченко подали клопотання про відвід голови Конституційного Суду Юрія Бауліна та шістьох суддів від розгляду питання щодо конституційності окремих положень закону про люстрацію. Баулін переніс розгляд справи на невизначений термін.

Суд повернувся до слухань лише 22 березня.

 

Джерело: УкрІнформ

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone