КСУ перевірив законність законопроекту про скасування адвокатської монополії

Конституційний Суд України надав Висновок у справі щодо скасування адвокатської монополії, у якому зазначив, що законопроект №1013 відповідає Конституції України.

Конституційний Суд України надав Висновок у справі за конституційним зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії) (№ 1013) вимогам статей 157 і 158 Конституції України, передає “ЗіБ”.

Як повідомили в КСУ, цим Висновком Конституційний Суд визнав законопроект про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії) таким, що відповідає Конституції України.

Конституційний Суд України виходить із того, що запропоновані розділом I Законопроекту зміни до Конституції України розширюють можливості здійснення представництва в суді.

У Висновку зазначено, що поняття «надання професійної правничої допомоги» не тотожне поняттю «представництво особи в суді».

Надання професійної правничої допомоги здійснюють адвокати, натомість представництво особи у суді може бути здійснене за вибором особи адвокатом або іншим суб’єктом. З аналізу частини першої статті 1312 Конституції України у системному зв’язку з її статтею 59 випливає позитивний обов’язок держави, який полягає в гарантуванні участі адвоката у наданні професійної правничої допомоги особі з метою забезпечення її ефективного доступу до правосуддя за рахунок коштів держави у випадках, передбачених законом.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone