Купівельна спроможність: українці виявилися в два рази бідніші за росіян

Чеський експерт вважає, що серед європейських країн саме в Україні люди живуть гірше за всіх.

Чеський лінгвіст і математик Якуб Маріан зробив карту, яка показує, на скільки дорожче або дешевше жити на “рідні” доходи (які ви отримуєте в своїй країні) в будь-якій державі Європи.

Карта знадобиться, якщо ви збираєтеся перебратися за кордон на тривалий час: на навчання або подорожувати після виходу на пенсію.

Автор пояснив: припустимо, ви живете в Німеччині (її індекс на карті – 100) і витрачаєте 2000 євро в місяць (на будинок, продукти харчування та інші предмети і послуги), а переїхати вам належить до Норвегії (індекс 153). В цьому випадку ви будете витрачати на 53% більше, або 3060 євро на місяць, щоб жити на тому ж життєвому рівні, що і раніше.

1

Але якщо ви приїдете в країну з меншим індексом (наприклад, в Молдову – 37), то витрачати будете на 63% менше, або 740 євро на місяць.
Розрахунки не діють, якщо ви переїжджаєте, щоб працювати в іншій країні. В цьому випадку ви будете отримувати іншу зарплату, а саме від цього залежить ваш дохід.

При цьому автор зазначає, що проблема подібних розрахунків полягає в тому, що на одну і ту ж зарплату в різних країнах можна купити різний “речовий набір”. Наприклад, середня зарплата в Німеччині становить близько 2600 євро (2000 євро на витрати не проблема), в той час як середня зарплата в Болгарії близько 400 євро (близько в 6,5 разів менше, ніж в Німеччині), так що середній болгарин не може дозволити собі витрачати 1000 євро на місяць, щоб жити по “німецькому стандарту”.

Тому Маріан склав ще одну карту – з місцевою купівельною спроможністю кожної країни (Польща відзначена індексом 100, а Україна – індексом 37).

2

Відношення індексу двох країн показує, у скільки разів більше (або менше) товарів або послуг може оплатити середній житель однієї країни по відношенню до іншої.

Наприклад, середній росіянин може купити майже в два рази більше машин, орендувати практично в два рази більше квартир і в два рази частіше їсти в ресторані в порівнянні із середнім українцем (індекс Росії – 71).

 

Джерело: Вести

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone