Купівельна спроможність українців впала на чверть

За два роки купівельна спроможність трудового населення України скоротилася на 25,4%. Про це повідомила директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи Національної академії наук, академік НАНУ Елла Лібанова.

Серед причин Лібанова назвала в першу чергу стрімке зростання тарифів на житлово-комунальні та транспортні послуги. “Позначилося і знецінення національної валюти, принаймні щодо імпорту. Те, що далеко не завжди підвищення цін є обґрунтованим, нічого в цьому сенсі не змінює“, – зазначила Лібанова.

Вона підкреслила, що “оплата праці в Україні в даний час не витримує критики. Рівень зарплат є надзвичайно низьким: в середньому за 2015 р зарплата в країні склала 4195 грн (в грудні, звичайно, дещо більше – 5230 грн); але тут і працівники авіатранспорту з їх 18 470 грн, і промисловості – 4789 грн, і охорони здоров’я – 2853“.

За словами академіка, “29,3% працюючих – а це 2,2 млн осіб, яким оплачено понад 50% встановленого на грудень робочого часу, – отримали за грудень менше 2500 грн (серед зайнятих поштової і кур’єрської діяльністю таких 69,8%) , що приблизно дорівнює прожитковому мінімуму (не тому, що встановлений законодавчо, а по тому, що його розраховують фахівці Міністерства соціальної політики).

Отже, зарплата 2,2 млн працюючих, яким роботодавці оплатили понад 50% встановленого робочого часу, в грудні 2015 року була нижча за прожитковий мінімум, до складу і розміру якого є багато претензій“.

Для повноти картини до цієї цифри варто додати ще й тих трудящих, яким роботодавці заборгували 1,8 млрд грн“, – підкреслила Лібанова.

 

Джерело: 2000

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone