Лихоліт має нести відповідальність за бандитизм незалежно від заслуг перед Україною – правозахисник

Люди, винні у бандитизмі і розбої, мають нести відповідальність за такі корисливі злочини незалежно від їх заслуг або не заслуг перед Україною. І незалежно від того, чи є жертва розбою “своєю” або “чужою”.

Про це заявляє у своїй колонці керівник Луганського відділення “Комітету виборців України”, правозахисник Олексій Свєтіков.

Він також докладно описує події, за фактом яких порушено справу проти бійців батальйону “Айдар” Валентина Лихоліта і Ігоря Радченко.

За його словами, вночі 1 серпня 2014 року група озброєних осіб захопила заступника міського голови Володимира Кравченка та разом з ним прибула за місцем проживання Валентина Казакова. Їх обох, а потім ще одного заступника голови, Євгенія Халіна відвезли на базу батальйону “Айдар” в Половинкіно. Кравченко був жорстоко побитий. У всіх трьох відібрали особисті автомобілі, готівкові гроші та інші цінності. На наступний день айдарівці “навідалися” до будинку одного з депутатів міськради, якого теж обвинувачували в “сепаратизмі”. Але того викрадати не стали – “обмежилися” тим, що забрали дорогий автомобіль і 300 тис. грн. готівки, які той мав вдома.

Кравченко і Халіна через пару днів звільнили, попередньо змусивши написати заяви про звільнення з посади заступників голови. Казакова звільнив командир сектору “А” генерал Ігор Воронченко, який прибув для цього в Половинкіно в супроводі військового спецназу. І вже після цього аналогічним чином айдарівці викрали секретаря міськради Андрія Гавриленка – його теж примусили написати заяву про дострокове припинення повноважень. І у нього теж відібрали автомобіль. Схоже, що грабіж був обов’язковою частиною “операцій” айдарівців з затримання “сепарів”.

На думку Светікова, те, що справа дворічної давності дійшла, нарешті, до суду, робить честь правоохоронним органам. Адже в іншому випадку будь-який житель України ризикує тим, що може бути призначений “сепаратистом” людьми, які самі себе призначили “патріотами”. Після чого буде пограбований або убитий.

 

Джерело: Центр інформації про права людини

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone