Лише 2% людей з інвалідністю в Україні займаються спортом

Усього 2% людей з інвалідністю в Україні займаються спортом. Про це повідомила  директорка Науково-дослідного інституту Національного університету фізичного виховання і спорту України Ірина Когут. 

“За офіційними даними, який надає Український центр з фізичної культури та спорту людей з івалідністю “Інваспорт”, до фізкультурно-спортивної роботи та оздоровлення залучено більше 2% від загальної кількості в Україні людей з інвалідністю”, – цитує професорку кореспондент Центру інформації про права людини.

За її словами, такі дані суперечать успішності людей з інвалідністю у міжнародних змаганнях. 

“На Паралімпійських іграх 2016 року у Ріо, завоювавши 117 медалей, наші громадяни посіли почесне третє місце серед 170 країн-учасниць. Не менш вдало наші спортсмени виступають на Дефлімпійських іграх для нечуючих людей. У 2017 році спортсмени на цих іграх, завоювавши 99 медалей, посіли друге місце серед 90 країн-учасниць”, — сказала вона 2 листопада під час круглого столу у Верховній Раді “Право на освіту дітей з особливими освітніми потребами: проблеми законодавчого регулювання”.

“Люди з інвалідністю дуже часто не мають можливості вийти з будинків і просуватись вільно, не говорячи про те, щоб потрапляти на спортивні об’єкти”, — резюмує Ірина Когут.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone