Лист до ПРоООН, Регіональне бюро по Європі і СНД

Logo

Міжфракційне депутатське об’єднання
«На захист порушених конституційних прав громадян
та проти політичних репресій
                    «ЗАБОРОНЕНО ЗАБОРОНЯТИ»                     

Пану Ніколасу Дуілету
Консультанту з комунікацій ПРоООН,
Регіональне бюро по Європі і
Співдружності Незалежних Держав

Шановний пане Дуілет,

На жаль, ПРоООН в Україні загрузла в скандалах за тендером, в зв’язку з яким були освоєні значні кошти, виділені в рамках міжнародної допомоги, про що неоднаразово згадувалося в ЗМІ.

В тому числі, завдяки цьому сама концепція е-декларування в Україні була дискредитована. Оскільки експерти, задіяні в підготовці закону, затвердили обсяг декларування, що суперечить Конституції України та європейським принципам, над правами людини нависла загроза, і практично невідворотно наближається майбутнє, в якому Україна стає поліцейською державою, де все більше революційна доцільність підміняє систему права, а гасла про боротьбу з корупцією на практиці застосовуються в конкурентній боротьбі злочинних угруповань, або розправою з політичними опонентами.

Це тим більш небезпечно в ситуації періоду, наступного за радянським, протягом якого приватна власність успішні бізнесмени, та й саме поняття приватного підприємництва або наявність можливості і здатності отримувати гроші за свою працю, вважалися збитковими і аморальними. У суспільстві того часу всі повинні були бути рівні за доходом, тому гонка тотального вивертання кишень сусідові була звичайною практикою, і була системою з вбудованими елементами доносів, громадських судів, публічної пропаганди, заперечення так званого міщанського способу життя. Нинішня схема популяризації неконституційного е-декларування лягає на благодатний грунт культивування заздрості до благополучним, успішним людям і засудження, формує негативне ставлення до західних цінностей в цілому.

Тим часом, дохід населення в доларовому еквіваленті з 2013 року впав на 61% з 509 до 197 доларів США згідно з офіційними даними. Податкова система практично не здатна, та й не може контролювати реальний оборот доходів населення. У цій ситуації закономірно проявляються процеси росту злочинності на 30-40% по всій країні, при цьому в Києві спостерігається зростання в 2,5 рази. Відкритий доступ до інформації про наявність грошових коштів, сімейних коштовностей, картин, нерухомого майна у відкритому доступі із зазначенням місця розташування є не просто надмірним, а й неадекватним підходом до розуміння декларування, яке, згідно з європейських принципів, може бути використано виключно для цілей боротьби з корупцією .

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone