Лист Послам країн G20

Logo

Міжфракційне депутатське об’єднання
«На захист порушених конституційних прав громадян
та проти політичних репресій
                    «ЗАБОРОНЕНО ЗАБОРОНЯТИ»                     

Шановний (-а) пане (-і) Посол!

Від імені Міжфракційного депутатського об’єднання «На захист порушених конституційних прав громадян та проти політичних репресій «Заборонено забороняти» висловлюю Вам свою повагу.

Український народ високо цінує підтримку Вашої країни та вдячний за постійну та всеосяжну увагу до подій, які відбуваються в Україні. За результатами моніторингу дотримання конституційних прав людини в Україні в період з січня по травень 2016 року інформуємо Вас про дії української влади щодо прав та свобод українських громадян, які викликають занепокоєння та потребують уваги.

Українська влада все частіше обмежує конституційні права та свободи своїх громадян в різних сферах їх життєдіяльності. Значні проблеми зафіксовані в рамках свободи на віросповідання. Зокрема, українська влада активно лобіює законопроекти (№ 4128 Єленского-Войцеховскої та № 4511 Петренко-Левуса), які вводять дискримінацію релігійних організацій, порушують конституційні норми, наділені оціночними і суб’єктивними підходами і в разі свого прийняття можуть призвести до очевидного порушення прав віруючих і релігійних організацій.

Зафіксовані значні порушення політичних прав громадян – українська влада свідомо ігнорує необхідність прийняття закону про опозицію та внесення змін до Закону «Про очищення влади», які були рекомендовані Венеціанською комісією.

На найвищому рівні відбувається відвертий тиск на судову владу. Вищі посадові особи дозволяють собі заяви щодо необхідності повної заміни судового корпусу, а також їх притягнення до кримінальної відповідальності, що не може не впливати на об’єктивність суддів.

Значного обмеження зазначає свобода слова в Україні. Вимушені констатувати постійні спроби тиску на журналістів та політичних оглядачів. Більш того, такий тиск відбувається не тільки адміністративними або інформаційними методами, а й фізично. Така ситуація не може сприяти розвитку незалежних та впливових ЗМІ.

Також маємо констатувати свідоме допущення українською владою створення військових формувань, які є продовженням політичних партій і громадських рухів. Фактично на окремих територіях вибудовується паралельна система влади і військового управління.

Окремої уваги заслуговує свідоме ігнорування прав і свобод внутрішньо переміщених осіб в Україні, що сприяє росту ворожнечі в суспільстві та розколює Україну.

Email для запитів та зворотнього зв’язку: au.gr1586438016o.ftf1586438016@ofni1586438016.

До листа додається «Моніторинг дотримання конституційних прав людини в Україні за І квартал (січень-травень) 2016 року».

Додані матеріали також доступні в електронному вигляді на офіційній платформі Міжфракційного депутатського об’єднання «Заборонено забороняти» http://ftf.org.ua.

 

З повагою,
Народний депутат України,
Голова Міжфракційного депутатського
об’єднання «На захист порушених
конституційних прав громадян та проти
політичних репресій «Заборонено забороняти»                                                              А. Л. Деркач

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone