Лутковська звернулася до силовиків щодо поширення персональних даних на сайті «Миротворець»

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулася до Служби безпеки України та голови Національної поліції України Хатії Деканоїдзе з рекомендацією вжити заходів щодо припинення незаконного збору та поширення персональних даних на сайті «Миротворець».

Як повідомляє прес-служба омбудсмена, Лутковська також просить силовиків забезпечити блокування доступу до цього сайту на території України.

«Оприлюднені на інтернет-сайті «Миротворець» дані про осіб є об’єктом захисту відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», який спрямований на захист прав людини і основоположних свобод, зокрема права на невтручання в особисте життя, у зв’язку з обробкою персональних даних, та закону України «Про інформацію», – йдеться у зверненні уповноваженої з прав людини.

Занепокоєння публікацією даних уже висловлювала низка українських і західних журналістів, ОБСЄ та ЄС, а прокуратура міста Києва почала кримінальне провадження за статтею про перешкоджання журналістській діяльності через цю публікацію, що «призвела до негативних наслідків, зокрема надходження погроз журналістам у зв’язку з виконанням ними професійної діяльності».

Наприкінці минулого тижня на сайті «Миротворець», де збирають дані про донбаських сепаратистів та іноземних громадян, які їх підтримували, оприлюднили отриманий завдяки зламуванню комп’ютерних баз даних сепаратистів список із понад 4 тисяч журналістів, які свого часу отримували так звану «акредитацію» в сепаратистському збройному угрупованні «ДНР». Його в Україні, як і інше таке угруповання «ЛНР», визнають за терористичне.

«Ми не знаємо, які наслідки будуть після публікації цього списку, але знаємо напевно: публікувати його необхідно, виходячи з того, що ці журналісти співпрацюють з бойовиками терористичної організації. Це суспільно значуща інформація, і ми, громадяни України, повинні її знати», – мовиться в повідомленні на сайті.

Ця публікація викликала широке обговорення в інтернеті й соцмережах; частина дописувачів критикує її, інша частина підтримує. Одні учасники дискусії кажуть, що «акредитація» в сепаратистів є вимушеним кроком, щоб отримати від них можливість подавати повідомлення з окупованих територій, інші, серед них і відомі журналісти, вважають, що принаймні українські журналісти не мають морального права «акредитуватися» в сепаратистських угрупованнях, що за підтримки Росії ведуть бойові дії на Донбасі.

 

Джерело: Радіо Свобода

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone