Лист Андрія Деркача Послу ЄС в Україні

Logo

Міжфракційне депутатське об’єднання
«На захист порушених конституційних прав громадян
та проти політичних репресій
                    «ЗАБОРОНЕНО ЗАБОРОНЯТИ»                     

Його Високоповажності
пану Яну Томбіньському
Голові Представництва,
Послу Європейського Союзу в Україні

Шановний пане Посол!

Інформую Вас про створення Міжфракційного депутатського об’єднання «На захист порушених конституційних прав громадян та проти політичних  репресій «Заборонено забороняти», метою якого є виявлення, вивчення та запобігання фактам порушення Конституції України, законів України та міжнародних зобов’язань України

З сумом змушений повідомити Вам, що стан дотримання прав людини в Україні у 2015 році значно погіршився. Зокрема, це проявляється у публічній площині і спричинено на законодавчому та нормативному рівні українськими посадовцями і партіями, які декларують прихильність до демократії.

Українські посадовці ігнорують проблеми порушення виборчого права громадян, мешканців зони АТО і вимушених переселенців, порушення прав опозиції у виборчому процесі (у питаннях реєстрації місцевих партійних організацій), публічного обмеження діяльності та прав депутатів всіх рівнів від опозиційних партій.

Проголошений чинною владою люстраційний процес слугує інструментом помсти та зведення політичних рахунків. Прийнятий парламентською більшістю з порушенням встановлених регламентом процедур, закон «Про очищення влади» є дискримінаційним та неконституційним. Венеціанська комісія у своєму висновку щодо закону вказала на перелік суттєвих недоліків, проте її рекомендації були фактично проігноровані. Більше того, Міністерство юстиції шляхом обману українського суспільства та поважних європейських інституцій імітує роботу щодо внесення змін до закону відповідно до зазначених рекомендацій.

Хотів би зазначити, що такі дії української влади стають можливими виключно за умови відсторонено-спостережливої позиції преставників ЄС в Україні щодо порушення прав людини та порушення прав опозиції.

Українське суспільство цінує Ваш особистий внесок та внесок ЄС у справі часткового врегулювання ситуації бойових дій на Сході України. В той же час, подальша дискримінація за політичними ознаками, використання діючою владою політтехнологів та інструментів державної пропаганди з метою легітимізації неправових дискримінуючих дій проти інакомислячих та опозиції з залученням збройних або позаштатних (громадських) воєнізованих формувань, які непередбачені законами України та є силовим продовженням провладних політичних партій та економічних кланів.

Безумовно, ці загрози для молодої української демократії є частково новими не лише для нашої держави, а і загалом для Європи.

Тому, на наш погляд, публічне замовчування європейськими представниками фактів жахливого стану дотримання прав опозиції та громадян, які мають думку, відмінну від позицій діючого Президента, Голови Уряду, Голови Парламенту та владної партії, а також дискримінаційної помсти під гаслами неконституційного закону «Про очищення влади» (про люстрацію), є помилковим та може призвести до катастрофічних наслідків, гуманітарні та матеріальні втрати від яких для об’єднаної Європи важко спрогнозувати.

Додаю:

  1. Матеріали експертного висновку та результати моніторингу деяких аспектів порушення конституційних прав в Україні у 2015 році.
  2. Матеріали експертного висновку щодо порушення стандартів прав людини Законом України «Про очищення влади».
  3. Копія листа Верховному представнику Європейського Союзу із питань закордонних справ і політики безпеки Федеріці Могеріні від двох фракцій українського парламенту, яка залишилась без відповіді.

Додані матеріали також доступні в електронному вигляді на офіційній платформі Міжфракційного депутатського об’єднання «Заборонено забороняти» http://ftf.org.ua.

Сподіваюсь на розуміння та ефективну змістовну співпрацю.

З повагою,
Народний депутат України,
Голова Міжфракційного депутатського
об’єднання «На захист порушених
конституційних прав громадян
та проти політичних  репресій
«Заборонено забороняти»                                                                                                                                    А. Л. Деркач

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone