Люстрація в ДФС відбувається з порушеннями

Громадська рада при Державній фіскальній службі України незадоволена реалізацією положень Закону України “Про очищення влади”.

29 жовтня 2015 року на спільному засіданні підкомітету з питань очищення влади та підкомітету з питань запобігання та протидії корупції і контрабанді у сфері митних відносин Комітету з питань запобігання та протидії корупції, контрабанді та з питань діяльності органів фінансових розслідувань і податкової міліції Громадської ради при Державній фіскальній службі України розглянуто проблемні питання застосування Закону України «Про очищення влади» в органах ДФС, зокрема застосування його до колишніх працівників Державної митної служби України та Державної податкової адміністрації України.

Як було зазначено на засіданні, виконання положень Закону України «Про очищення влади» в ДФС відбувається не системно та з порушеннями. Так, дивним чином частина керівників центрального апарату державного органу, які вже пройшли люстраційні перевірки та отримали відповідні довідки потрапили у підготовлений робочою групою список осіб, щодо яких застосовуються заборони передбачені Законом.

Громадської ради підсумувала, що кадрове очищення і оновлення ДФС України не можна підмінятись «люстрацією за формальними ознаками», що призведе до звільнення кваліфікованих кадрів і фахівців, які сьогодні за невелику, у порівнянні із приватним сектором економіки, зарплату захищають економічні інтереси держави на митниці, займаються наповненням державного бюджету, надають сервісні послуги платникам податків та суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone