М.Папієв: закон про люстрацію збільшив корупцію

Ухвалений два роки тому закон про люстрацію не поборов корупцію в Україні, а збільшив її. Чиновників, які пішли через люстрацію, виявилося набагато менше звільнених через корупцію. Про це заявив народний депутат від Опозиційного блоку Михайло Папієв.

Закон про люстрацію діє вже два роки. Професіонали йдуть з центральних органів виконавчої влади, падає якісний рівень і зростає корупція в держорганах. Мін’юст повідомляє, що через люстрацію пішли 933 людини. А звільнених корупціонерів з нових чиновників – тисячі. Одних тільки керівників митниць різного рівня за останній рік “взяли” понад 300 осіб. Це означає, що закон спочатку не мав сенсу в плані боротьби з корупцією. Це – не кажучи вже про невідповідність Конституції“, – заявив Папієв.

За його словами, цей закон лише погіршив ситуацію в держслужбі.

Люстрація сама перетворилася на годівницю для нових чиновників. Не випадково за останній рік ми стали свідками скандалів з люстраторами. І тепер корупціонери і нероби, яких давно пора вигнати, засіли в своїх кабінетах, заплативши мзду або довівши владі свою лояльність“, – додав він.

Депутат нагадав, що закон часто критикували правозахисники і експерти за невідповідність європейським нормам і порушення прав людини. Він підкреслив, що Венеціанська комісія багато разів вимагала від української влади внести зміни в цей закон, оскільки вважає неприпустимим колективне застосування люстрації і використання люстрації для розправи з політичними опонентами.

Влада обіцяла все виправити, але так нічого і не зробила. Ми вимагаємо з минулого року розгляду Конституційним судом питання про люстрацію. Кращий спосіб виправити такий закон – скасувати його“, – резюмував М.Папієв.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone