Майже 3 тисячі суддів хочуть залишити свої посади

За інформацією Ради суддів України, через нинішню судову реформу готові звільнитися майже три тисячі суддів. На їхнє місце можуть прийти суддів без досвіду, що, як відзначають в РСУ, може негативно позначитись на загальній ситуації.

Про це зазначила голова РСУ Валентина Сімоненко під час зустрічі з представниками канадського Проекту підтримки судової реформи (SJRP).

“Якщо взяти до уваги, що зараз у судовій системі 40% суддів (2 700 осіб) складають судді-п’ятирічки, які мають досить незначний досвід роботи, а на місце звільнених прийдуть нові судді без досвіду взагалі, то наслідки такої малодосвідченості держава переживатиме ще довго”, – зауважила вона. З огляду на це, на думку голови Ради, всі зміни повинні  бути виваженими і обґрунтованими.

Що стосується корумпованості суддів у тих масштабах, як говорять про це політики, то для цього не має підстав, стверджує В.Сімоненко. Вона зазначила, що такі висновки було зроблено за результатами оцінювання суддів, яке почалося в Україні у лютому цього року у відповідності до Закону “Про забезпечення права на справедливий суд”(люстраційні перевірки пройшли 91% суддів).

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone