ООН пропонує створити механізм компенсацій потерпілим від війни на Донбасі

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні рекомендує Кабміну розробити механізм компенсації збитків, яких зазнали місцеві мешканці через конфлікт на Донбасі.

Про це йдеться у 20-й доповіді місії, презентованій сьогодні, повідомляє Центр інформації про права людини.

Згідно з доповіддю, уряду України рекомендується розробити національний механізм забезпечення належного, ефективного, негайного та відповідного правового захисту, зокрема компенсації шкоди для цивільних жертв конфлікту, особливо тих, хто дістав поранень, і для сімей загиблих.

Місія також рекомендує правоохоронним органам України забезпечити ефективне розслідування випадків насильницьких зникнень, тримання під вартою без зв’язку з навколишнім світом, тортур, до яких можуть бути причетні представники урядових сил, і розглянути можливість створення міжвідомчої робочої групи з розслідування таких випадків.

Крім того, місія ООН рекомендує Україні забезпечити рівний доступ громадян до пенсій і скасувати обмеження для переселенців.

“Скасувати положення, які перешкоджають громадянам України рівний доступ до пенсій, дискримінуючи їх за ознаками зареєстрованого місця проживання або реєстрації як внутрішньо переміщених осіб”, — ідеться у доповіді.

Місія рекомендує Міністерству соціальної політики України забезпечити всім переселенцям рівний доступ до інструментів державної підтримки та соціального захисту без будь-якої дискримінації, зокрема у зв’язку з прив’язкою до списку населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення.

Також Місія ООН з прав людини рекомендує Мінсоцполітики забезпечити ефективну співпрацю та процеси обміну інформацією з усіма суб’єктами, залученими до проведення перевірок та ідентифікації у зв’язку з виплатою пенсій, а також забезпечити доставку додому виплат переселенцям, які отримують пенсії та соціальні виплати, для уникнення подвійних перевірок.

Міністерству з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб та іншим держорганам рекомендується забезпечити переселенців з інвалідністю адекватним житлом, надати доступ до послуг удома й інструменти для інтеграції в суспільство.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone