Мінсоцполітики розказало, коли на окупованих територіях поновлять соцвиплати

Мешканці  окупованих територій опинились у правовому вакуумі і фактично стали заручниками окупантів.

Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева на зустрічі з Надзвичайним та Повноважним послом Австрійської Республіки в Україні пані Герміни Поппеллер, повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

За його словами, проблема полягає  в тому, що, якщо Крим юридично вважається окупованою територією, то частина Донбаської та Луганської областей фактично окуповані, однак юридично цього ніхто не визнає.  Тому люди захопленої бойовиками частини української землі юридично живуть на українській території, але залишились  без української підтримки.

“Мешканці  окупованих територій опинились у правовому вакуумі і фактично стали заручниками бандитів, тому ми звертались до  цих людей з проханням залишити ті території, де ми не можемо гарантувати соціальний захист”, – зазначив Рева.

Як нагадує прес-служба, офіційно вважається, що на підконтрольну Україні територію переїхало більше 1 мільйона 700 тисяч чоловік, з  них – 965 тисяч пенсіонерів.

Міністр зазначив, що соціальні виплати на окупованих територіях можуть бути відновлені лише після повного виконання Мінських домовленостей.

“Щодо поновлення  виплат на окупованій території, то передумови  їх відновлення записано в Мінських домовленостях. Припиняється стрільба, відводиться важке озброєння, проводяться вибори, поновлюють свою роботу легітимні органи влади, відновлюються соціальні виплати – такий алгоритм визначений згаданою Мінською угодою. І поновлення виплат на цій території  передбачено пунктом 8 цих угод, відповідно зараз іде складний процес актуалізації цих міжнародних домовленостей”,  – сказав Рева.

 

Джерело: Центр інформації про права людини

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone