Мінсоцполітики заперечує збільшення тривалості робочого часу

В Мінсоцполітики спростовують інформацію щодо збільшення нормальної тривалості робочого часу на тиждень у порівняні з нормами чинного Кодексу законів про працю України. Мова йде про проект Трудового кодексу.

В Міністерстві відзначили, що згідно частини першої статті 50 Кодексу законів про працю України нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.

В той же час, як пояснили у Мінсоцполітики,  положеннями статті 130 Проекту ТК встановлено, що нормальна тривалість робочого часу становить 40 годин на тиждень.

Для окремих категорій працівників, визначених статтею 131 Проекту ТК, встановлюватиметьсяскорочений робочий день, а саме:

1) для працівників віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років – 36 годин на тиждень, для осіб віком від п’ятнадцяти до шістнадцяти років – 24 години на тиждень;

2) для працівників, зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці, – не більш як 36 годин на тиждень.

Крім того, цією статтею встановлено, що тривалість робочого часу учнів, які працюють у вільний від навчання час, не може перевищувати 12 годин на тиждень для осіб віком до шістнадцяти років і 18 годин на тиждень для осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років.

Законами може встановлюватися скорочений робочий час для окремих категорій працівників (учителів, лікарів та інших).

Статтею 138 проекту ТК встановлено, що тривалість щоденної роботи в межах робочого тижня повинна бути, як правило, однаковою. Колективним договором, а якщо він не укладався – нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), тривалість щоденної роботи може бути продовжена, але не більш як до десяти годин за умови дотримання тижневої норми робочого часу, визначеної законом.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone