Мін’юст і Нацполіція об’єднали зусилля в боротьбі з порушенням прав затриманих

Міністерство юстиції та Національна поліція підписали Меморандум про співпрацю, який забезпечить дотримання прав людини в відношенні затриманих правоохоронними органами громадян і гарантує кожному право на захист.

Метою підписання меморандуму є консолідація зусиль Мін’юсту і Національної поліції щодо недопущення порушень прав людини на захист під час затримання, тортур, нелюдського поводження із затриманими, щодо запобігання випадків засудження невинних людей і порушення гарантій адвокатської діяльності.

Буде організований постійний щоденний обмін інформацією про затриманих, про факти порушень термінів повідомлення про затримання, порушень прав затриманих.

У поліції буде створено нове Управління з моніторингу порушень прав людини – це дасть можливість швидко реагувати на факти порушень прав затриманих. Обмін інформацією буде здійснюватися через центри безоплатної правової допомоги Мін’юсту, що забезпечить оперативність реагування.

Другим важливим напрямком спільної роботи стане забезпечення інформування затриманих про їхні права, щоб затримані могли дізнатися, що вони мають право на державного адвоката і не повинні погоджуватися на адвоката, який нав’язується слідчим, а також знали, яким чином отримати державний захист.

 

Джерело: ЮрЛіга

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone