Міжнародні експерти: законопроект №4128 не узгоджується з європейськими нормами

Глава представництва Національної асоціації адвокатів України при Міжнародному інституті прав людини країн Східної Європи Віктор Бондик направив у Верховну Раду України експертний висновок з критикою законопроекту №4128.

Юристи з Міжнародного інституту захисту прав людини країн Східної Європи розкритикували запропоновані депутатами Верховної Ради розпорядження за неузгодженість з європейськими нормами, практикою ЄС по правах людини, положеннями Конституції України, а також невідповідність вимогам правової визначеності та правилам законодавчої техніки.

У тексті експертного висновку зазначається, що «спроба держави врегулювати питання належності особи до релігійної громади за певним критерієм можна тлумачити як втручання держави у вільне здійснення особою свого конституційного права на свободу світогляду і віросповідання та/або внутрішню діяльність релігійної громади».

Разом з тим юристи вказали на дискусійність і некоректність використання запропонованого в законопроекті терміну «самоідентифікація» і виразу «участь у релігійному житті конкретного суспільства». На думку експертів, вказаний «термін не є належним чином апробованим у нормотворчій діяльності», а також не має дефініції.

Також експерти з Міжнародного інституту захисту прав людини країн Східної Європи відзначили, що зміна статуту релігійної громади або реєстрація його в новій редакції згодою простої більшості не узгоджується з чинним законодавством.

Нагадаємо, що Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у своїй доповіді 29 січня на Соборі єпископів УПЦ зазначив, що під час так званих голосувань загальних зборів за перепідпорядкування парафій «відбувається підміна понять, і територіальну громаду ототожнюють з релігійною громадою».

 

Джерело: Спілка православних журналістів

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone