Міжнародний експерт побачила, що в Україні на журналістів тисне суспільство

На журналістів і фрілансерів в Україні чиниться тиск не тільки з боку держави, а й з боку суспільства. Це призводить до цензури і самоцензури: остерігаючись критики, медійники можуть замовчувати частину інформації.

Таку думку висловила керівник Євразійського офісу фонду ім. Рорі Пека Карен Вікурз під час зустрічі з першим секретарем Національної спілки журналістів України  (НСЖУ) Сергієм Томіленком у Києві, повідомляє “Детектор-медіа”.

“Якщо у 2014 році була реальна потреба в навчанні з питань фізичної безпеки для журналістів і фрілансерів в Україні, то зараз ми бачимо, що і фрілансери, і журналісти мають потребу у психологічній підтримці. Як справлятися з побаченим, як реагувати на критику суспільства”, – заявила Карен Вікурз.

Досліджуючи ситуацію в медіа в Україні, фонд ім. Рорі Пека дійшов висновків: тиск на журналістів в Україні посилюється.

“Відбувається  певне цькування журналістів у соціальних медіа, утиски, які є дуже стресовими. Тиск в онлайн-середовищі призводить до труднощів із виконанням обов’язків, до цензури. Люди не можуть працювати через психологічну напругу. І це питання дуже складне, це випробування для журналістів”, – прокоментувала вона.

Фонд ім. Рорі Пека був заснований у 1995 році, через два роки  після вбивства у Москві відеожурналіста Рорі Пека. Фонд покликаний підтримувати і захищати журналістів-фрілансерів. Головні напрямки роботи: присудження щорічної премії позаштатним відеооператорам та журналістам, підтримка фрілансерів, які потрапили в біду, навчальна діяльність та розробка онлайн-ресурсів на допомогу журналістам.

Нагадаємо, заступник голови Міністерства інформаційної політики Тетяна Попова, яка 3 серпня заявила, що подає у відставку, звинуватила у тиску на журналістів народних депутатів від “Народного фронту” Антона Геращенка, Андрія Тетерука та Дмитра Тимчука.

Нардеп від “Народного фронту” Дмитро Тимчук спростовує заяву заступниці міністра інформаційної політики Тетяни Попової про те, що він чинив на неї тиск та вимагає від правоохоронців перевірити її слова.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone