Міжнародний союз нотаріату виступив проти переатестації нотаріусів

Міжнародний союз нотаріату підтримує позицію Нотаріальної палати України щодо неприпустимості незаконної переатестації нотаріусів.

Як повідомили в НПУ, Міжнародний союз нотаріату (МСЛН) висловлює стурбованість щодо відповідності міжнародним стандартам нотаріату положень постанови Кабінету Міністрів України № 860 і наказу Міністерства юстиції України № 4146/5 та підтримує позицію Нотаріальну палати України, передає

Про це йдеться у листі президента МСЛН Хосе Маркеньо де Йано до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Міністра юстиції України Павла Петренка, передає «Закон і Бізнес».

МСЛН нагадує, що відповідно до основоположних принципів латинської нотаріальної системи нотаріус, наділений державною функцією, виконує свої обов’язки незалежно та неупереджено. Нотаріус є ключовим елементом превентивного правосуддя, акцентує президент МСЛН, адже вносить до

державних реєстрів записи на основі ретельно перевіреної інформації.

Також МСЛН зазначає, що готовий разом із Нотаріальною палатою України проаналізувати доцільність нововведень у сфері нотаріату України.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone