Монополію на виробництво спирту державою буде скасовано

Детінізувати ринок алкогольних напоїв та лікеро-горілчаної продукції запропонував Президент. Зміни почнуть діяти із січня 2020 року, тож профільні міністерства вже стали рахувати надходження до бюджету.

Розповідає “Закон і Бізнес”.

Проект «Про внесення змін до закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (№2300) щодо лібералізації у сфері виробництва та обігу спирту етилового подано на розгляд парламенту.

На думку глави держави, за останні 10 років виробництво легального харчового спирту скоротилось у 4 рази, тож із цим вирішили боротися шляхом створення відкритого ринку. Є намір, щоб усі суб’єкти господарювання будь-якої форми власності мали право виробляти спирт за умови одержання ліцензії.

Крім того, обіцяють скасувати будь-які обмеження щодо експорту лікеро-горілчаних виробів. Разом з тим хочуть надати право закладам охорони здоров’я здійснювати оптову торгівлю етиловим спиртом з медичною та ветеринарною метою. Головне, щоб згодом громадяни не отримали «ветеринарний» спирт з яскравою етикеткою на полицях у магазинах.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone