МВС відмовилось розробляти інструкцію поведінки правоохоронців під час мирних зібрань – Лутковська

Міністерство внутрішніх справ відмовилось розробляти інструкцію дій правоохоронців під час проведення мирних зібрань через відсутність закону про мирні зібрання.

Про це заявила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська сьогодні на круглому столі “Другий рік реалізації Нацстратегії з прав людини: що змінилось?”, повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

“Міністерство внутрішніх справ мало відповідно до Нацстратегії з прав людини розробити інструкцію про дії правоохоронців під час проведення мирних зібрань. Ви знаєте, чому міністерство вирішило не розробляти цю інструкцію? Тому що немає закону про мирні зібрання. Безперечно, його немає. Але є конституційна норма прямої дії. А закон це виключно механізм, який би визначав, як реалізовувати певні питання”, – розповіла Валерія Лутковська.

За її словами, через відсутність такої інструкції в Україні сформувалась різна практика у роботі правоохоронців та відбувається порушення прав людини під час мирних зібрань. Вона називає абсурдною таку бездіяльність міністерства.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone