МВС закликає українців не нападати на диппредставництва Росії

У зв’язку з випадками актів вандалізму відносно майна дипломатичного і окремих консульських установ Російської Федерації в нашій країні Міністерство внутрішніх справ України заявило, що категорично засуджує подібні дії.

Причетні до такого роду актів особи, підкреслюється в заяві МВС, підлягають притягненню до відповідальності відповідно до чинного в нашій державі законодавства.

Крім того, МВС “нагадує, що охорона закордонних дипломатичних та консульських установ відноситься до міжнародних зобов’язаннь країни” відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні відносини від 1961 року і про консульські зносини від 1963 року. І “будь-яке посягання на їх недоторканність є посяганням на міжнародний авторитет нашої держави і його міжнародно-правові зобов’язання“.

У міністерстві відзначили: “розділяючи справедливе обурення громадськості, викликане збройною агресією Російської Федерації в цілому і її протиправними діями відносно незаконно утримуваних … громадян України, ми одночасно заявляємо про неприпустимість незаконних дій щодо дипломатичних установ і підкреслюємо, що насильство по відношенню до дипломатам ні в якому разі не може бути гідною відповіддю на свавілля Кремля“.

У МВС також нагадали, що такого роду дії до того ж негативно позначаються на безпеці вітчизняних дипломатів, які захищають сьогодні інтереси громадян України на території Росії.

У зв’язку з цим закликаємо українське суспільство утриматися від дій, що носять провокаційний характер, і висловлювати свою громадянську позицію виключно мирним шляхом, в рамках чинного законодавства України“, – сказано в заяві.

 

Джерело: 2000

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone