МЗС вимагає терміново пустити консула до Сенцова, в якого погіршилося здоров’я

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії надати українському консулу можливість зустрітися з ув’язненим українським режисером Олегом Сенцовим, який наразі перебуває в колонії уральського міста Лабитнагі.

За інформацією Центра інформації про права людини.

З такою заявою в Twitter у вівторок, 20 березня, виступила речниця МЗС Мар’яна Беца.

“У зв’язку з інформацією про погіршення стану здоров’я Олега Сенцова, вимагаємо від РФ терміново надати доступ консула до Олега #FreeSentsov, – написала вона.

Нагадаємо, сестра Олега Сенцова Наталя Каплан днями отримала листа з колонії, в якому ув’язнений режисер повідомив, що втрачає волосся та страждає на крихкість зубів.

Кримчанина Олега Сенцова разом із Олександром КольченкомГенадієм Афанасьєвим і Олексієм Чирнієм затримали в травні 2014 року. Всіх чотирьох підозрювали в підготовці низки терактів, а саме здійснення вибухів біля меморіалу “Вічного вогню” і пам’ятника Леніну в Сімферополі, а також підпалів офісів громадської організації “Російська громада Криму” і представництва партії “Єдина Росія” в Сімферополі. В серпні 2015 року Олега Сенцова засудили до 20 років позбавлення волі.

19 березня колишня кандидатка в президенти Росії Ксенія Собчак передала чинному голові держави Володимиру Путіну список з 16 осіб, яких вона вважає політв’язнями та вимагає їх помилування. Серед них були зазначені і Кольченко із Сенцовим. Путін пообіцяв розглянути цей список.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone