На банкноті 1000 грн. використано ліцензований шрифт — НБУ

Нацбанк України спростовує інформацію про використання на банкноті номіналом 1000 грн неліцензованого шрифту.

«Поширена у соціальних мережах та ЗМІ інформація про використання на банкноті номіналом 1000 гривень, презентованій Національним банком 25 червня і запланованій для випуску в обіг на 25 жовтня цього року, нібито неліцензованого шрифту не відповідає дійсності», — поінформували «Закон і Бізнес» у прес-службі центробанку.

За повідомленням Нацбанку, всі зображення на гривневих банкнотах є авторською графікою. «Жоден з елементів на банкнотах не є копією готових продуктів. Зокрема, і під час створення буквеного напису «Одна тисяча гривень» на відповідній банкноті було створено авторське графічне зображення на основі творчого використання публічно доступних елементів», — наголошують в НБУ.

Художники власноручно створюють векторні графічні елементи дизайну, зокрема і буквений напис номіналу банкноти. «Використання авторських творів замість готових продуктів передбачене для забезпечення високого рівня захищеності банкнот, адже підробити авторське зображення складніше, ніж скопіювати готове», — зазначають у Нацбанку.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone