“Зізнання або зґвалтування” – методи луганських правоохоронців

Під час збройного конфлікту на сході України зберігається тенденція використання сексуального насильства як форми катування чи засобу примусити людину до певних дій.

Про це йдеться в доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні за період з 16 серпня до 15 листопада 2017 року Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини, передає Центр інформації про права людини.

В організації зазначають, що більшість випадків пов’язаного з конфліктом сексуального насильства відбувалася протягом 2014-2015 років, однак жертви повідомили про них лише нещодавно.

Один з таких інцидентів цьогоріч стався в місті Кремінна, що на Луганщині. 28 вересня озброєні люди в камуфляжній формі зняли з автобуса на внутрішньому блок-пості цивільного. Чоловіка запідозрили у зв’язку з озброєними групами. Причиною стали фото, розміщені на його сторінці у соцмережах.

Чоловіка відвезли до відділку поліції, де змусили роздягнутися до спідньої білизни. В такому вигляді затриманий простояв дві години. За цей час йому погрожували зґвалтуванням та лякали, що передадуть його батальйону “Азов”.

“За відсутності адвоката він був змушений підписати пояснення, надруковане слідчим, в якому йшлося про те, що він був членом озброєних груп. Наступного дня його звільнили”, – зазначається у доповіді.

Ще два випадки, що в якості прикладу наводять в ООН, сталися 2014 року.

В травні поблизу Луганська п’ятеро членів озброєних груп в балаклавах та з автоматами викрали та помістили під варту двох цивільних. Одного з чоловіків під час допиту почали бити, зокрема по статевих органах, що привело до хронічної травми. Другій жертві погрожували, що “його молодша сестра може не повернутися додому ввечері”.

Інший випадок стався в грудні в місті поблизу лінії зіткнення. Семеро озброєних чоловіків у масках вдерлися до приватного будинку аби забрати гроші та цінні речі. Їх жертвою стала жінка на восьмому місяці вагітності, яку зв’язали та погрожували їй груповим зґвалтуванням. Крім того, один з чоловіків заліз до неї під одяг і торкався статевих органів і грудей. Наразі над нападниками триває суд.

В ООН звертають увагу на те, що жертви сексуального насильства почали говорити про пережитий досвід лише, коли стали почуватися безпечніше та змогли отримати доступ до певних інструментів захисту.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone