На Донбасі загинуло 9940 людей, ще 23,5 тисячі поранені – ООН

Від квітня 2014 року на Донбасі загинуло 9 940 людей та ще 23 455 були поранені.

Такі дані оголосила голова моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер сьогодні під час презентації 17-ї доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні.

фобіден ту форбід,

Дані включають в себе українських військових, цивільне населення і членів збройних груп.

Близько 2 тисяч загиблих через бої – це цивільні, повідомили в ООН.

“Між 16 листопада 2016 року та 15 лютого 2017 року ми задокументували 130 жертв серед цивільного населення, пов’язаних з конфліктом в Україні”, – заявила пані Фрейзер.

Кількість поранених цивільних оцінюють від 7 до 9 тисяч осіб.

“Що це означає? Це говорить, що сторони конфлікту все ще повинні зробити набагато більше для захисту цивільних. Вони повинні зробити те, що пообіцяли в Мінську для суворого дотримання угоди про припинення вогню, та відвести озброєння і особовий склад від лінії зіткнення”, – наголосила голова моніторингової місії.

В опублікованому звіті також зазначено, що сплески бойових дій наприкінці 2016 року, а також різке загострення ситуації впродовж кінця січня та початку лютого 2017 року спричинили шкоду життєво необхідній цивільній інфраструктурі, включаючи школи та медичні заклади, наражаючи на небезпеку цивільне населення та призупиняючи постачання води, електрики та опалення при низьких температурах. Велика кількість порушень режиму припинення вогню, які щоденно документувала Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ, свідчить про те, що системи озброєнь, боєприпаси, бойові броньовані машини і пов’язані з ними матеріали продовжували знаходитися в зоні конфлікту, зокрема, в міських районах, підживлюючи конфлікт і погіршуючи ситуацію з правами людини.

Як відомо, станом на 1 грудня 2016 року, за даними ООН, на Донбасі загинули не менше 9 758 осіб, з них понад 2 тисячі – мирні громадяни. Ще близько 22 800 осіб отримали поранення.

 

Джерело: Центр інформації про права людини

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone