На окупованих територіях Донбасу погіршується гуманітарна ситуація

На неконтрольованих Україною територіях Донбасу погіршується гуманітарна ситуація. Причина – закритий контрольний пункт в’їзду-виїзду “Новотроїцьке”, а також заблокований проїзд через селище Оленівка, де в квітні була обстріляна автомобільна черга. Перетнути лінію розмежування на цьому напрямку з Донецька вже понад два тижні неможливо, в результаті чого доставка гуманітарної допомоги на неконтрольовані території стала також практично неможливою.

ІНША ДОРОГА. “КПВВ “Новотроїцьке” є єдиним коридором для проходження всіх гуманітарних колон. Після трагедії в Оленівці, яка трапилася 27 квітня, пункт пропуску в Новотроїцькому закритий. Гуманітарний штаб довго чекав його відкриття, однак машини з гуманітарною допомогою досі не можуть проїхати через цей пункт пропуску на неконтрольовані території Донбасу. Запаси продуктових наборів на “Донбас Арені” закінчуються, – розповіла вчора на брифінгу координатор Гуманітарного штабу Римма Філь. – Ми звернулися в штаб військової операції з проханням позначити той пункт пропуску, через який можна провозити гуманітарні вантажі. Нам був рекомендований КПВВ “Мар’їнка”. При цьому ми знаємо, наскільки там зараз складна обстановка, стоять величезні черги з людей і автомашин. Рух великовантажних автомобілів Штабу може паралізувати роботу контрольно-пропускного пункту на якийсь час. У той же час ми розуміємо, як сильно чекають на нашу допомогу люди. Тому керівництвом Штабу прийнято рішення відправити колону з гуманітарною допомогою, розділивши її на дві частини”, – заявила Римма Філь.

Вчора колона Гуманітарного штабу Ріната Ахметова з 20 великовантажних автомобілів виїхала з Дніпропетровська до Донецька. Вона повинна доставити в логістичний центр на “Донбас Арені” 400 тонн продуктів для формування 30 тисяч дорослих продуктових наборів. Щоб не створювати проблем і заторів на пунктах пропуску, шість автомашин колони поїхали через Мар’їнку, а 14 – через КПВВ “Зайцеве” з боку Артемівська.

“ТРЕБА БАЧИТИ ЇХ ОБЛИЧЧЯ”. “Якщо гуманітарний вантаж не буде доставлений в повному обсязі в Донецьк, то можливо закриття пунктів видачі продуктових наборів на неконтрольованої території через закінчення запасів на складах”, – підкреслила Філь. І додала, що Гумштаб завжди намагається доставляти допомогу в термін тим, кому вона особливо необхідна, – адже це головне завдання діяльності організації.

Гуманітарний штаб Ріната Ахметова вже не раз стикався з перешкодами під час доставки продуктів на неконтрольовані території. Взимку минулого року вантажі піддавалися тривалим оглядам та блокуванню на лінії розмежування. Влітку через загострення військової ситуації одна з колон Гумштабу протягом двох тижнів не могла дістатися до Донецька, оскільки обстріли не дозволяли нормально проїхати. “Ризикових ситуацій було досить, але ні нас, ні наших водіїв вони ніколи не зупиняли. Щоб зрозуміти чому, треба бачити обличчя інвалідів, які отримують нашу гуманітарну допомогу, або сімей, які змушені жити тільки на продуктових наборах. Штаб розуміє, наскільки це важливо, наскільки потрібні ці набори виживання нашим землякам, які страждають від війни”, – розповіла координатор Гумштабу. За її словами, всього до кінця травня планується доставити 365 тисяч наборів виживання для дорослих і 29 тисяч дитячих наборів для переселенців і мирних жителів Донбасу по обидва боки лінії зіткнення.

 

Джерело: Сегодня

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone