На скандальний храм Рівненщини суд наклав арешт

Рівненський міський суд виніс рішення про арешт церкви у селі Птича Дубенського району Рівненської області. Це рішення ухвалене 19 січня.

Як зазначила юрист єпархії Катерина Іванюк, за рішенням трьох судів храм належить релігійній громаді УПЦ. За її словами, таким чином суд і правоохоронці відкрито підіграють Київському Патріархату та, фактично, позбавляють права на свободу віросповідання громадян України.

При винесенні ухвали про накладення арешту на будівлю храму суддя Рівненського міського суду Головчак М.М. порушив низку норм кримінального процесуального законодавства України. Зазначаю, що ця ухвала розглядалася за відсутності власника культової будівлі (релігійної громади УПЦ). Дану дію слідчий, прокурор та і сам суд мотивували нібито тим, що власник, тобто релігійна громада УПЦ, може знищити культову будівлю або її пошкодити, визнавши при цьому церкву в с. Птича предметом кримінального правопорушення.

Нагадаэмо, понад рік за Свято-Успенський храм у села Птича триває конфлікт. 19 грудня 2015 пока там відбулися сутички між парафіянами Московського та Київського патріархатів. Відтоді в храмі чергують прихожани УПЦ МП, щоб не допустити переходу церкви опонентам. У листопаді 2014 року 400 жителів села проголосували за перехід храму в Київський патріархат, проти виступили 300. Відтоді і триває міжконфесійне протистояння.

 

Джерело: УНН

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone